Tipy pre útulný domov

Kto by nechcel bývať v pekne zariadenej domácnosti, kde sa každý cíti príjemne? V nasledujúcom článku vám preto poradíme, ako pomocou niekoľkých úprav dodáte vášmu domovu nové čaro.

Malé triky v interiéri

Útulné prostredie vykúzlite pomocou niekoľkých malých trikov. Postačí vám trochu času a kreativity.

Využite farby a vzory

Malý zázrak dosiahnete pomocou farieb a vzorov. Pozor len na ich vzájomné zladenie a zladenie s celkovou farebnosťou ostatných prvkov interiéru. Nevyberajte tiež priveľa farieb, aby miestnosť nepôsobila príliš strakato a preplnene. Využiť môžete čokoľvek od tapiet na steny, cez textilné doplnky v podobe vankúšov či prikrývok až po dekorácie na poličkách.

Doplnkové svietidlo nielen pre osvetlenie

Využite dekoračnú funkciu doplnkových svietidiel. Nemusia vám slúžiť len ako zdroj osvetlenia. S ich pomocou vykúzlite tú pravú atmosféru na večerné posedenie aj nočné maškrtenie v kuchyni. Myslite tiež na dizajn svietidiel. V čase, keď nebudú zapnuté, môžu pôsobiť ako pekný dekoračný prvok.

Zlepšite akustiku pomocou textílií

Textílie môžu okrem dekoračnej funkcie pomôcť s akustikou priestoru. Pri výbere farieb postupujte opatrne. Mali by vhodne zapasovať do priestoru. Pozornosť venujte aj materiálom. A to najmä pri kúpe záclon a závesov na okná. Do menších miestností voľte ľahké materiály, jemnejšie odtiene a vzory. Vo veľkej miestnosti si môžete dovoliť siahnuť po výrazných vzoroch, tmavších farbách a hustejších materiáloch.

Ak máte hlučnejší typ podlahy, vyskúšajte kusové koberce. Výrazne zjemnia hluk pri chôdzi. Navyše sú príjemné na dotyk a miestnosť vďaka nim pôsobí útulnejšie.

Hodnota čistého vzduchu

Pre príjemný pocit v interiéri nestačí len jeho dokonalý vzhľad. Dôležitý je tiež čistý vzduch. Mal by mať optimálnu vlhkosť a teplotu. Pre optimálne množstvo kyslíka je potrebné pravidelné vetranie. Ak máte doma klimatizáciu, nezabúdajte, že je potrebné ju pravidelne čistiť, aby sa vo filtroch klimatizácie nezačali hromadiť nečistoty či plesne.

K čistote vzduchu prispievajú zelené rastliny. Okrem toho, že zachytávajú množstvo nečistôt a produkujú kyslík, oceníte aj ich dekoratívnu funkciu. Zeleň oživí každý interiér a prináša povzbudenie tiež pre našu psychiku.

Vedeli ste, že neporiadok zvyšuje stres?

Máte pocit, že neustále upratujete bez zjavného výsledku? Takýto pocit nemusia mať len mamičky na materskej dovolenke. Ak máte v dome priveľa vecí, ktoré už nie je kam odložiť, vyskúšajte veľké upratovanie. Zbavte sa nielen oblečenia, ktoré ste už roky nemali na sebe. Mnoho zbytočností nájdete v kútoch komory či na poličkách vstavaných skríň. Získate tak dostatok úložného priestoru na veci, ktoré naozaj potrebujete. Pomáha tiež zmena v nábytku. Nemusíte hneď kupovať nový. Stačí, keď sa zbavíte nepotrebných kúskov. Celý priestor tak zostane presvetlený a vzdušný.

admin

Webstránka:

www.bungalovnakluc.com

Telefón:

0911 776 232

Emailová adres:

info@bungalovnakluc.com